Star TV live, Live Streaming from Turkey
Star TV - Canlı Yayın HD

Watch Star TV live Streaming

Updated: 1 year ago  Modified: 4 months ago

Rating: Star TV4/5 (2 votes)
Click to fullscreen

Star TV 1989 yılında Cem Uzan ve Ahmet Özal tarafından kurulmuş, Türkiye'nin ilk özel televizyon kanalıdır. Ekranlarda yayınlanan dizileri ile de oldukça çok reytinge sahip olan kanallardan bir tanesidir. Star TV dizilerini ve programlarını aynı anda kanal ile birlikte bu sayfa üzerinden canlı olarak izleyebilirsiniz. Avrupa'da yayın yapan Star Avrupa kanalını ise Euro Star sayfasından izleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra Türkiye'de bulunan vatandaşlarımız Star TV canlı olarak Türksat 4A, Tivibu, Digitürk, D-smart ve Teledünya platformalarından seyredebilirler.

Star TV, kaliteli canlı yayın ilkesini uzun yıllardır devam ettirmektedir. Bir çok kanal siyasi partilere yakınlık belirtirken Star bunların dışında kendini tutabilmeyi başarmıştır. En çok izlenen diziler arasında bu yıl Kösem Sultan beklenirken Kara Sevda, Paramparça ve Kiralık Aşk dizileri adeta fark atmıştır. Yayın akışı sayfasından ilgili programları takip edip, saat kaçta olacağını ve hangi günde olacağını bulabilirsiniz. HD yayınını ise ilerleyen günlerde sitemizde bulabilir ve internet hızınıza göre ücretsiz olarak kesintisiz izleyebileceksiniz.

 

You can easily watch Star TV Live without advertisement. You can also watch free more live TV channel with HD streaming on your pc, mobile phones, Android devices, iPad, iPhone from this website.

Star TV Live Streaming contains links or embeds or bypass to TV channels from 3rd party website, which are freely available on all over the internet. We are not affiliated in any way with the broadcasted Star TV nor responsible for their contents. All contents are copyright of Star TV respective owners.

To watch free internet TV channels you need a player. Most computer systems come with such a player. Players can also be downloaded or updated free of charge.

To play Media channels on a Windows machine you can use Windows Media Player, on a Mac you need to install the Perian- and Flip4Mac Quicktime components.
Real channels can be played using Real Player.

On many platforms (including Windows, Mac OS and Linux) TV channels can be played using VLC or MPlayer.

For other channels, you may need to install Adobe's Flash, Microsoft's Silverlight or Apple's Quicktime.

Disclaimer - TV14HD.com is absolutely legal and contains only links to other websites on the Internet that make the embedded feature available like justin.tv, ustream.tv... We do not host or upload any video/media files, TV14HD.com is not responsible for the legality of the content of other linked sites. If you have any legal issues please contact appropriate media file owners/hosters.